عافیت
نشریه الکترونیکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد

 
تاريخ : دوشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۴

در آستانه اولین سال شروع به کار تیم مدیریتی جدید بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد و اجرای برنامه تحول نظام سلامت جلسه پرسش و پاسخی در این مرکز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بیمارستان در این جلسه که با حضور جمعی از پرسنل بیمارستان در رسته های مختلف و مسئولین از جمله ریاست و مدیریت بیمارستان تشکیل شد دکتر آقای ریاست بیمارستان ضمن خوشامدگویی به حضار به ارائه گزارشی از روند ارائه خدمات پرداخت. آقای دهقانی مدیریت بیمارستان نیز پس از ارائه گزارش عملکرد یک ساله بیمارستان مباحثی در خصوص دستور العمل پرداخت مبتنی بر عملکرد  جهت آشنایی بیشتر پرسنل ارائه نمود. در جریان این جلسه پرسنل بیمارستان سوالات خود را در خصوص مسائل و مشکلات کاری خود با تیم مدیریت بیمارستان مطرح نمودند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

در آخرین روزهای فروردین ماه ، اولین جلسه شورای سلامت شهرستان میبد با حضور اعضاء و در محل بیت امام جمعه محترم شهرستان میبد برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بیمارستان میبد در ابتدای این جلسه دکتر نبی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان به ارائه گزارش پرداخت . در ادامه جلسه دکتر آقائی ریاست بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد با بیان اینکه  با اجرا شدن طرح تحول سلامت در سال 93 گامهای خوبی در حوزه درمان برداشته شد  که با پشتوانه مسئولین و پشتکار پرسنل توانستیم طی بازدید های صورت گرفته  وزارت مقام اول ارزشیابی را در استان کسب کنیم. وی  با بیان اینکه اولویت کاری ما در سال جدید بهبود ساختار اورژانس و اتاق زایمان  است از تلاش جهت راه اندازی ساختمان جدید درمانگاه تخصصی، آزمایشگاه مرکزی شهرستان و بخش دیالیز و همچنین بهره برداری از بخش روان پزشکی خبر داد. دکتر آقائی از انجام مذاکره در خصوص ایجاد بخش سرطان درمانی خبر داد که تلاش است با تغییر کاربری یکی از بخش فعلی صورت گیرد.

آقای فلاح فرماندار شهرستان میبد در سخنانی وجود نشاط اجتماعی در جامعه را  از جمله وظایف دولت دانست که نیازمند سرمایه گذاری بیشتر توسط ارگان های مربوطه است وی از نگاه مثبت مردم به حوزه بهداشت و درمان شهرستان نیز به عنوان یک امتیاز مثبت نام برد و از تلاش مسئولین در این حوزه قدر دانی نمود.

در انتهای این جلسه  آیت الله اعرفی امام جمعه  شهرستان میبد با جمع بندی مطالب بیان شده توسط مسئولین مربوطه  مهم ترین ماموریت ادارات را تلاش جهت افزایش شاخص های بهداشت و درمان و نشاط اجتماعی دانست که خود زیرساختی جهت ارائه دیگر خدمات است. ایشان با بیان وجود زیرساخت های مناسب در حوزه بهداشت و درمان شهرستان که به همت خیرین و مسئولین دانشگاه صورت گرفته تلاش جهت افزایش احساس رضایتمندی مردم از طریق ایجاد نگاه انسانی و خدمت خالصانه توسط پرسنل و پزشکان را خواستار شد.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, شورای سلامت

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : شنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۴

به مناسبت روز جهانی بهداشت و هفته سلامت، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی  در میبد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد، این همایش با اجرای غربالگری دیابت و پایـش سلامت شرکت کنندگان و همراه با اجرای برنامه های شاد فرهنگی و اهدای جوایز  از محل بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد به طرف پارک بهاران میبد برگزار گردید .

این همایش به همت شبکه بهداشت و درمان ، بسیج جامعه پزشکی و جمعی از ادارات شهرستان میبد جهت ترویج فرهنگ پیاده روی برنامه ریزی و اجرا شده بود.

 گفتنی است از سخنرانان پایانی این مراسم آقای فلاح معاون فرماندار میبد، دکتر آقائی ریاست بیمارستان و بسیج جامعه پزشکی میبد و دکتر محمد حسین مصدق معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بودند که آقای دکتر مصدق مطالبی در خصوص لزوم تغذیه سالم و خود مراقبتی عنوان نمود.


برچسب‌ها: پیاده روی خانوادگی

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : چهارشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۴
ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

آقای دکتر دهقان مدیر مرکز حوادث و فوریتهای استان یزد به همراه کارشناس مرکز به صورت سرزده از اورژانس بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد بازدید نمودند.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد در این بازدید آقای دکتر دهقان از وضعیت فضای فیزیکی و امکانات موجود در اورژانس بیمارستان بازدید و نیاز سنجی لازم را به عمل آوردند. لازم به ذکر است در طی این بازدید سر زده از نحوه ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و همچنین ارائه خدمات توسط آمبولانس خصوصی پایش به عمل آمد.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

آقای دکتر میر دهقان مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار وب دا میبد با بیان اینکه یکی از افتخارات و برگ های  زرین نظام جمهوری اسلامی که با استقبال مردم مواجه شده و از جمله مطالبات مردم از ریاست محترم جمهور می باشد ارتقاء و بهبود ارائه خدمات درمانی بوده که با اجرا شدن طرح تحول سلامت تحقق یافته است. آقای دکتر  میر دهقان با بیان اینکه اولین سال اجرای طرح تحول سلامت در حال سپری شدن است که در همین راستا و جهت پایش آن اکیپی 150 نفره از کل بیمارستان های کشور که مجری  طرح تحول سلامت هستند بازدید به عمل آورده اند، که از جمله دستور کارهای آن بررسی کیفیت پیاده سازی طرح، توانمند کردن تمام مجریان طرح و شناسایی چالشها و موفقیت های موجود بوده است که نتایج آن پس از بررسی اطلاعات بدست آمده و پایش آن با هفتاد و دو شاخصی که تدوین شده است در هفته های آتی اعلام خواهد شد و از نتایج آن در ارتقاء بخشی از طرح تحول سلامت و یا حذف آن استفاده خواهد شد اما با اطمینان می گویم که در سال دوم با یک طرح عملیاتی تر مواجه خواهیم شد.

آقای دکتر میردهقان که به عنوان نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت اطلاع از نحوه ارائه خدمات در تعطیلات نوروز و همچنین روند اجرای طرح تحول سلامت در استان یزد به سر می برد در بازدید از بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد، ضمن عیادت از بیماران بستری و گفتگو با پزشکان و پرسنل بیمارستان از پروژه های ساختمانی که به همت خیرین محترم شهرستان میبد در حال ساخت است بازدید نمود. وی در پایان بازدید خود با تشکر از ریاست دانشگاه، مسئولین و پرسنل مراکز درمانی ارائه دهنده خدمت به هموطنان عزیز، زیرساخت های درمانی استان یزد را بسیار مطلوب دانست که با کیفیت  ارائه دهنده خدمات به مردم یزد و  استان های همجوار هستند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, طرح تحول سلامت

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۳

نظر به فرا رسیدن ایام آغازین سال نو و همچنین افزایش مسافرت های بین شهری تمامی بخش های بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد جهت ارائه خدمات به همشهریان و مسافرین محترم نوروزی در آمادگی کامل هستند. آقای دهقانی مدیر بیمارستان میبد در گفتگو با خبرنگار وب دا میبد با بیان مطلب فوق، شهرستان میبد را از جاذبه های گردشگری ایران و استان دانست که با توجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی تهران – بندرعباس مورد استقبال گسترده هموطنان قرار می گیرد. مدیریت بیمارستان میبد از ارائه خدمات به مراجعین توسط دو پزشک عمومی و یک متخصص داخلی مقیم در  تمامی ساعات شبانه روز در بخش اورژانس بیمارستان و همچنین آنکالی بیش از 24 پزشک متخصص جهت موارد اورژانسی خبر داد. آقای دهقانی در پایان فرا رسیدن بهار طبیعت رابه تمامی همشهریان محترم تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای ایشان خواستار شد.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, نوروز

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : سه شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۳

عصر روز دوشنبه مورخ1393/12/11 به همت شبكه بهداشت و درمان شهرستان ميبد و  همکاری دانشكده ‌پرستاري شهرستان ميبد همایش ترويج ازدواج سالم  ويژه دانشجويان با محوریت موضوع ازدواج سالم ، شخصيت سالم ، تغذيه سالم و تفاهم همسران با حضور و استقبال دانشجويان دانشکده پرستاري ميبد با سخنرانی دکتر رضا پور و آقاي صحرايي در محل سالن آمفي تئاتر بيمارستان امام جعفر صادق (ع)  برگزار شد.

آقاي دكتر نبي- سرپرست شبكه بهداشت ميبد و آقاي دكتر آقايي -سرپرست بيمارستان امام جعفر صادق (ع) ضمن خوش آمدگويي به حاضرين در مورد ازدواج موفق و سفارشات دين اسلام در اين زمينه مطالبي بيان نمودند. سپس دكتر كلانتري-سرپرست مركز بهداشت در زمينه خودمراقبتي و تغذيه سالم سخناني ايراد نمودند.

به گزارش روابط عمومی شبكه بهداشت ميبد دکتر رضا پور در این همایش شاخصه های ازدواج مناسب را  مورد تحلیل و بررسی قرار داد .

وی همچنین اظهار داشت : در همه امور هدف را خدا در نظر بگیرید زندگی که با خدا پیوند نداشته باشد فریب است.

سپس آقاي صحرايي بيان نمودند: تفاوتهای زن و مرد و  هوس و قداست در حوزه ازدواج مناسب را بیان وتحلیل نمود گفت : ازدواجی که با هوس همراه باشد نمی تواند منجر به یک زندگی پاک و مقدس شود بلکه انسانها بایستی حریم دل را مورد توجه قرار دهند و دلدادگی را به عنوان یک فرایند مقدس در نظر بگیرند تا بتوانند زندگی خوب تجربه کنند .

پخش کلیپ با موضوع همایش ،پاسخ به سوالات دانشجویان و توزيع بسته آموزشي از دیگر برنامه های این همایش بود.

 


برچسب‌ها: همايش ازدواج, دكتر نبي, دكتر كلانتري

ارسال توسط مدیر وبلاگ
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۳

با اجرایی  شدن  برنامه تحول نظام سلامت از اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر کشور و در راستای بازدیدهای نظارتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، تیم ارزیاب مربوطه در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد در این بازدید تیم ارزیاب تمامی دستورالعمل های اجرای برنامه تحول نظام سلامت را مورد پایش قراردادند. و با حضور در بخش های مختلف بیمارستان از نزدیک در جریان نحوه اجرای دستور العمل های مربوطه و مستند سازی آن قرار گرفتند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۳

اعزام تیم تخصصی درمانی بسیج جامعه پزشکی میبد به ندوشن

در پنجمین روز از دهه فجر تیم تخصصی درمانی بسیج جامعه پزشکی میبد متشکل از تخصص های ارتوپدی، جراحی، گوش و حلق و بینی، اطفال، کلیه و مجاری ادراری جهت انجام ویزیت رایگان به شهر ندوشن اعزام شدند. به گزارش وب دا میبد ، دکتر ناصر آقائی ریاست کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان میبد با بیان اینکه این چهارمین اعزام تیم تخصصی درمانی به مناطق محروم شهرستان در سال جاری است و در این اعزام موفق به ارائه خدمات خود به 130 نفر از مراجعین شده ایم، هدف از این اعزام را در ایام دهه فجر ارائه خدمات تخصصی به مردم مناطق محروم و در راستای گسترش عدالت و سلامت جامعه دانست.

آقای ناظمی از ساکنین ندوشن که جهت ویزیت پزشک ارتوپدی مراجعه نموده بود با بیان فاصله پنجاه کیلومتری ندوشن با میبد جهت دریافت خدمات تخصصی، از ارائه این گونه خدمات توسط تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی ابراز رضایت و تشکر کرد.

لازم به ذکر است در ابتدای اعزام تیم بسیج جامعه پزشکی در یک برنامه کوه نوردی شرکت نمودند که با استقبال پزشکان همراه بود.


برچسب‌ها: بسیج جامعه پزشکی

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۳
 

گرامیداشت 12 بهمن ماه سالروز ورود بنیانگذار انقلاب به میهن اسلامی در بیمارستان میبد. به گزارش روابط عمومی بیمارستان با آذین بندی ورودی های بیمارستان و پخش آهنگ های انقلابی در ساعت ورود امام خمینی اولین روز مبارک دهه فجر پاس داشته شد. به همین مناسبت جمعی از مسئولین شهرستان  از جمله نماینده امام جمعه محترم شهرستان، فرمانده سپاه و حوزه بسیج ثارالله به همراه سرپرست بیمارستان و مرکز بهداشت شهرستان با حضور در بخش های مختلف بیمارستان با اهداء چفیه و توزیع شیرینی بین بیماران و پرسنل بیمارستان این روز را گرامی داشتند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, دهه فجر

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : چهارشنبه یکم بهمن ۱۳۹۳

به منظور رفاه حال همشهریان عزیز و سهولت دسترسی به نوبت های پزشکان از تاریخ 10/11/93 نوبت دهی پزشکان متخصص و فوق تخصص در محل درمانگاه تخصصی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد به صورت تلفنی انجام می شود . این سیستم کاملا مکانیزه بوده و شما عزیزان
می توانید جهت اخذ نوبت به طریق ذیل عمل نمایند.

نوبت دهی  برای فردا از ساعت 7 صبح تا 12 شب و برای امروز از 7 صبح تا 5 دقیقه قبل از اتمام کار پزشک ارائه می شود

1. تماس با شماره تلفن 8 - 32358090
2. جهت اطلاع از برنامه پزشکان کلید 1 و برای رزرو نوبت کلید2 را فشار دهید

3. چنانچه برای امروز نوبت می خواهید کلید 1 و برای فردا کلید 2 را فشار دهید.
4. برای نوبت صبح کلید 1 و برای نوبت عصر کلید 2 را فشار دهید.
5. برای انتخاب پزشک فوق متخصص کلید 1 و پزشک متخصص کلید 2 را فشار دهید.

6. سیستم نام تخصص را اعلام می کند . شما می توانید تخصص مورد نظر خود را با فشردن کلید مربوطه انتخاب کنید.

7. سپس ، سیستم نام پزشکان را اعلام می کند . شما می توانید پزشک مورد نظر خود را با فشردن کلید مربوطه انتخاب کنید.
8. شماره موبایل خود را جهت گرفتن نوبت از طریق تلفن وارد و کلید * را فشار دهید  .
9. در پایان ، سیستم کد پیگیری و ساعت تقریبی حضور شما را در درمانگاه اعلام می نماید. لطفا در ساعت مقرر با در دست داشتن دفترچه بیمه و کد پیگیری در درمانگاه حضور بهم رسانید.

توجه : در اين بيمارستان ، نوبت دهي تلفنی مي باشد. لطفا حضوري براي دريافت نوبت ، مراجعه نفرماييد

ü     فوق تخصص های حاضر در درمانگاه:

روماتولوژی، غدد، غدد اطفال، نفرولوژی، گوارش،ریه، خون                                      

ü     تخصص های حاضر در درمانگاه :

داخلی، جراحی عمومی، داخلی اعصاب، روانپزشکی، زنان و زایمان، ارتوپدی،چشم پزشکی، گوش، حلق و بینی، طب کار، طب فیزیکی و توانبخشی، پوست و مو، اطفال، ارولوژی، جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق، عفونی


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, سامانه نوبت دهی

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

بیمارستان میبد امروز به مناسبت این دو میلاد فرخنده حال و هوایی دیگر داشت و علاوه بر تزئین بیمارستان و توزیع شیرینی بین مراجعین و پرسنل ، مراسم جشنی ویژه بانوان در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بیمارستان در ابتدای این مراسم دکتر ناصر آقائی ریاست بیمارستان ضمن خوشامدگوئی به حاضرین به بیان دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان به ویژه آمار قابل توجه افزایش مراجعین به درمانگاه تخصصی و همچنین مزایا و مشوق های ترویج زایمان طبیعی پرداخت.

آقای فلاح معاون فرماندار شهرستان میبد نیز در سخنانی یکی از اقدامات  دولت یازدهم را در بحث بهداشت و درمان طرح تحول نظام سلامت برشمرد که دارای منشا خیر و برکت جهت مردم شده است .وی  از برگزاری اینگونه همایش ها در جهت ایجاد روحیه شاد بودن به ویژه در مناسبت های مذهبی  جهت سلامت روح  در کنار جسم استقبال نمود. از دیگر برنامه های جنبی این مراسم برنامه های  آموزشی جهت ترویج زایمان طبیعی ، تقدیر از خانم امامی مسئول اتاق زایمان بیمارستان که جدیدا به افتخار بازنشستگی نائل شده و رابطین آموزشی بیمارستان بود.


برچسب‌ها: بیمارستا میبد, جشن میلاد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم دی ۱۳۹۳

به مناسبت هفته وحدت و در آستانه ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) در یک اقدام ارزشی جمعی از داوطلبین جمعیت هلال احمر شهرستان میبد از بیماران بستری در بیمارستان میبد عیادت نمودند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان در این بازدید که جناب آقای حاج شیخ محمد علی فاضلی، سید محسن فلاح معاون فرماندار و آقای بنا سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان حضور داشتند با اهدا شاخه گل از پرسنل درمانی تقدیر و از بیماران بستری در بیمارستان عیادت به عمل آمد.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم دی ۱۳۹۳

به مناسبت میلاد فرخنده پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) جشن بزرگ میلاد ویژه بانوان شهرستان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی بیمارستان این مراسم در روز پنج شنبه مورخ 18/10/93 ساعت 8 الی 11 صبح در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان، که با اجرای برنامه های شاد و مولودی خوانی همراه خواهد بود به همت واحد آموزش بیمارستان اجرا و همراه با اجرای برنامه هایی جهت ترویج و تشویق زایمان طبیعی خواهد بود.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, جشن میلاد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
فراخوان ثبت نام از فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مامائی، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی ، روان شناسی بالینی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد به صورت انعقاد قرارداد با بخش خصوصی .

جهت مشاهده کلیک نمایید.


برچسب‌ها: جذب نیرو

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : جمعه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی بیمارستان میبد این باوی 28 ساله که به علت مرگ مغزی نزدیک به هفت روز است در بخش icu بیمارستان امام جعفر صادق میبد بستری است ، پس از جلب رضایت خانواده وی توسط کادر درمانی و با حضور تیم جراحی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تیم اتاق عمل بیمارستان میبد دو کلیه و کبد وی پس از عمل جراحی جهت پیوند کلیه به بیمارستان شهید صدوقی یزد و پیوند کبد به یکی از بیمارستان های شیراز ارسال خواهد گردید.

 

آقای قاسمی مسوول هماهنگ کننده اهدا عضو دانشگاه با بیان اینکه افرادی که در مرگ مغزی به سر می برند توسط تیم درمانی نگهداری می شوند تا جلب رضایت خانواده ایشان صورت گیرد. و در طول فعالیت نزدیک به دو ساله این نهاد تعداد اهدا را ۱۴ مورد تا کنون دانست. وی از خانواده هایی که در این وضعیت قرار دارند خواست که با اهدا عضو بستگان خود موجبات حیات دوباره چند نفر دیگر و همچنین کسب آرامش قلبی جهت خود ایشان دانست. وی با بیان اینکه انجام پیوند قلب و کلیه در استان یزد صورت می گیرد ولی به دلیل آنکه جهت پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای این توانایی است لذا عمل جدا سازی و پیوند توسط تیم جراحی شیراز صورت گیرد.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, اهدا عضو

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 

در يک اقدام خداپسندانه ، یکی از خیرین شهرستان میبد ، يک دستگاه ماشین لباس شویی به  مبلغ دو میلیون تومان به واحد رختشوی خانه بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد اهدا کرد.
آقای دهقانی شورکی مدیر بیمارستان میبد ضمن اعلام اين مطلب از عمل خدا پسندانه این خیر عزیز تقدیروتشکر نمودو ابراز امیدواری کرد اینکونه کار ها به عنوان یک سنت حسنه در جامعه فراگیر شود.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, خیرین

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال ((اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی)) نام گذاری گردیده و همچنین با اجرا شدن برنامه تحول نظام سلامت که در راستای سند چشم انداز ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و با حمایت قاطع دولت تدبیر و امید همراه بود از ابتدای سال 1393 گامی بزرگ در ارائه خدمات درمانی به مردم بزرگوار شهرستان میبد برداشته شده است . امید است تا بتوانیم خدماتی قابل قبول و در شان همشهریان عزیز ارائه دهیم.

 • تحویل و راه اندازی 2 دستگاه دیالیز با هزینه ای بالغ بر 140 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوق یزد، به نحوی که بیماران دیالیزی دیگر به خارج از شهرستان ارجاع داده نخواهند شد.
 • بهینه سازی سیستم برق اضطراری سی تی اسکن و ام ار آی با استفاده از باطری های استاندارد با هزینه ای بالغ بر 24 میلیون تومان با هدف کاهش ریسک خرابی این دستگاه ها
 • برای اولین بار حضور 3 متخصص زنان و زایمان فعال و شاغل در بیمارستان جهت ارائه خدمات به مراجعین محترم.
 •  برای اولین بار حضور 3 متخصص ارتوپدی به صورت فعال در شهرستان و بیمارستان جهت ارائه خدمات به همشهریان محترم.
 • اولین حضور متخصص طب فیزیکی در شهرستان  با ارائه خدمات نوار عصب و عضله و... با هدف کاهش مدت انتظار از 4 ماه به یک روز جهت مراجعین محترم.
 • برای اولین بار حضور کارشناس کار درمانی در محل درمانگاه تخصصی  با چشم انداز راه اندازی کلینیک کار درمانی در آینده نزدیک.
 •  تجهیز مرکز تصویر برداری به دستگاه سونوگرافی جدید با هزینه ای بالغ بر 180 میلیون تومان با الطاف خیرین محترم
 • برای اولین بار پرداخت 120 میلیون تومان وام قرض الحسنه به پرسنل با هدف افزایش رضایتمندی و دلگرمی ایشان با حمایتهای خیرین محترم.
 • ورود اتوکلاو دیجیتال با  بازدهی بیشتر و افزایش حجم فرایند استریل بیمارستان با هزینه ای بالغ بر 14 میلیون تومان با الطاف خیرین محترم.
 • برای اولین بار بهبود فضای بخش های بستری با ایجاد گلدان های مصنوعی با هدف آرامش بخش تر و مطلوب تر شدن فضا جهت بیماران با هزینه ای بالغ بر دو میلیون ششصد هزار تومان از محل کمک های خیرین محترم.
 • تجهیز اتاق عمل ارولوژی با هزینه ای معادل ۳۴ میلیون تومان و انجام موفقیت آمیز عمل جراحی نهان بیضگی (لاپاروسکوپی) برای اولین بار در سطح استان یزد
 • تهیه بیلی روبن سنج به مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جهت تعیین زردی نوزادان بدون نیاز به نمونه گیری خون به عنوان اولین بیمارستان دولتی.
 • خریداری دستگاه آی کروما آزمایشگاه با هزینه ای معادل ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ودستگاه کرایوتراپ به مبلغ ۴ میلیون تومان برای بیمارستان

 


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, طرح تحول نظام سلامت

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

در آستانه اربعین حسینی  پرچم متبرک شده به ضریح مطهر امام حسین (ع) به بیمارستان امام جعفر صادق(ع) اهدا گردید. به گزارش روابط عمومی بیمارستان این پرچم ها از سوی یکی از پرسنل بیمارستان در سفر به کربلا متبرک شده و طی مراسمی به بیمارستان میبد اهدا گردید. در این مراسم که ریاست بیمارستان ، جمعی از پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان حضور داشتند ابتدا زیارت عاشورا قرائت گردید و پایان بخش آن اقامه نماز جماعت ظهر و عصر بود.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : چهارشنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۳

بازدید دکتر تارا مدیر گروه مدیریت تعالی و خدمات بالینی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان میبد . در راستای بازدیدهای وزارتی از برنامه تحول نظام سلامت تیم نظارتی دانشگاه به همراه نماینده وزارت از نحوه ارائه خدمات سرپایی و ارتقای کیفیت خدمات ویزیت توسط پزشکان متخصص در محل درمانگاه تخصصی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد بازدید کردند. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) تیم بازدید کننده با حضور در محل احداث ساختمان جدید درمانگاه تخصصی از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه ساختمانی و همچنین  راهکارهای تامین منابع مالی جهت تکمیل و بهره بردای از ساختمان جدید درمانگاه تخصصی و بهبود کیفیت ارائه خدمات به مراجعین قرار گرفتند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, طرح تحول نظام سلامت

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

آیت الله اعرافی،امام جمعه میبد در بازدید سرزده از بیمارستان امام جعفر صادق خواستار سرعت بخشیدن به پروژه های عمرانی بیمارستان شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد،آیت الله اعرافی با حضور در درمانگاه تخصصی بیمارستان و بخش اورژانس از نزدیک در جریان درمان مراجعان قرار گرفت.

دکتر ناصر آقایی رییس بیمارستان نیز گزارشی از اجرای طرح تحولات در شهرستان میبد را ارایه داد.

آیت الله اعرافی همچنین از پروژه های عمرانی درمانگاه تخصصی و آزمایشگاه مرکزی بازدید و ضمن قدردانی از خیرین بخش سلامت خواستار پیگیری مسئولین به منظور تسریع در اجرای پروژه های عمرانی بیمارستان شد.ارسال توسط مدیر وبلاگ
 
تاريخ : دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳
ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۳

پس از آنکه اعضاء هیئت ابوالفضلی فیروزآباد میبد با حضور در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد در یک اقدام قابل تحسین غذای متبرک حضرت ابوالفضل (ع) را بین بیماران بستری توزیع نمودند در اقدامی دیگر طبخ غذا جهت پرسنل شیفت، بیماران و همراهانشان را در روز تاسوعای سالهای بعد را متقبل شدند. به گزارش خبرنگار وب دا میبد آقای دهقانی مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد با بیان مطلب فوق اعلام  کرد که حسینیه خانقاه میبد نیز تهیه غذای متبرک جهت بیمارستان را در روز عاشورا بر عهده گرفتند وی ابراز امیدواری کرد خدای متعال به ایشان توفیق دهد که صمیمانه و به طور اصولی و صحیح به امام حسین(ع) خدمت نمایند.


برچسب‌ها: شور حسینی, بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

حال و هوای عاشورایی بیماران بستری در بیمارستان میبد همزمان با توزیع غذای متبرک حضرت ابوالفضل (ع) + تصاویر

همزمان با تاسوعای حسینی امسال هیئت ابوالفضلی فیروزآباد میبد در یک اقدام قابل تحسین غذای متبرک حضرت ابوالفضل(ع) را بین بیماران بستری در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) توزیع کرد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان میبد در روز تاسوعای حسینی حضور سادات هیئت ابوالفضلی فیروز آباد در بیمارستان و توزیع غذای متبرک حضرت ابوالفضل (ع) حال و هوای عاشورایی به بیمارستان داد . در اینجا ناله های نینوایی بیماران را می شنوی که با شنیدن نام ابوالفضل (ع) و به یاد دست های شفابخش سقای دشت کربلا ، طاقت را از دل انسان می رباید و. دلهای شکسته ای که به سقاخانه دخیل می بندند و دست های شفا بخش آب آور دشت کربلا را برای التیام و زوددن اندوه خود واسطه قرار می دهند .

پیش از حضور سادات هیئت ابوالفضلی در بیمارستان ،  رئیس و مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) با حضور در آشپزخانه هیئت از عوامل پخت غذای متبرک حضرت ابوالفضل (ع) قدردانی کردند .حاج سید اصغر کمالی یکی از اعضای هیئت امنای هیات ابوالفضلی فیروز آباد در این زمینه گفت : انشاء الله از این پس همه ساله در روز تاسوعای حسینی غذای بیماران بیمارستان میبد در آشپزخانه حضرت ابوالفضل (ع) طبخ خواهد شد وی گفت در ظهر روز تاسوعا 8000 نفر غذا در این هیئت طبخ می شود و 45 نفرآقایان و 80 نفر از بانوان در پخت و توزیع غذا کمک می کنند 

تصاویر بیشتر ادامه مطلب...
ارسال توسط مدیر وبلاگ

دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد در نظر دارد خدمات طبخ وتوزیع غذای بیمارستان و دانشکده پرستاری میبد را از طريق مناقصه به بخش خصوصي واگذار نمايد لذا از متقاضيان واجد شرايط و صلاحيت دار كه از توان مالي و اجرايي كافي برخوردار مي باشند و تمايل به شركت در مناقصه را دارند دعوت بعمل مي آيد با توجه به موارد ذيل اقدام لازم بعمل آورند .

شرح موضوع مناقصه : واگذاری خدمات طبخ و توزیع غذا

مبلغ و نوع تضمين شركت در مناقصه : 80.000.000 ريال بصورت ضمانت نامه معتبر در وجه دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد .

نحوه دريافت و تحويل اسناد : متقاضيان بايستي جهت دريافت اسناد و مدارك مناقصه حداكثر تا پايان وقت اداري روز پنج شنبه مورخ 15/8/93 به ادرس میبد ،بلوار بسیج ، بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد، واحد دبیرخانه مراجعه نمایند نمايند .

زمان تحويل ، بازگشايي و محل رسيدگي به پيشنهادات : آخرين مهلت تحويل اسناد حداكثر تا پايان وقت اداري روز سه شنبه مورخ 27/8/93 مي باشد. بازگشايي پاكتهاي پيشنهادات روز چهارشنبه مورخ 28/8/93 راس ساعت 8 در محل دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع مي باشد .

 ارسال توسط مدیر وبلاگ
 
تاريخ : چهارشنبه هفتم آبان ۱۳۹۳ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه یکم آبان ۱۳۹۳

فرماندار شهرستان میبد در ساعات اولیه امروز به صورت سرزده از بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد بازدید به عمل آورد . به گزارش روابط عمومی بیمارستان آقای فلاح در این بازدید از بخش های پاراکلینیکی و بستری بیمارستان بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمت به مراجعین قرار گرفت.


برچسب‌ها: فرماندار میبد, بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۳

محمد مسلمی، علی فروتن و حمید گلی، اعضای گروه 3 نفری فیتیله هستند که عصر امروز با حضور در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد از بخش اطفال بیمارستان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی بیمارستان عمو فیتیله ها با حضور در بخش اطفال از کودکان بستری در این بخش عیادت نمودند، برنامه ای که به دلیل همزمان شدن با ساعات ملاقات با استقبال گرم کودکان و والدین ایشان قرار گرفت.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, عمو فیتیله ها

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

به مناسبت هفته دفاع مقدس دومین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی  شهدای جامعه پزشکی در استان یزد برپا می شود . در همین راستا تیم تدارکات بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد  جهت راه اندازی بخش فیزیوتراپی به منطقه اعزام گشت. به گزارش خبرنگار وب دا میبد دومین بیمارستان  صحرایی جهت ارائه خدمت به مردم محروم منطقه  به مدت 4 روز از اول لغایت چهارم مهر ماه  در محمد آباد یزد واقع در جاده قدیم بافق به ارائه خدمات می‌پردازد .لازم به ذکر است در این بیمارستان کلیه خدمات تشخیصی و درمانی به صورت رایگان ارائه می‌شود.


برچسب‌ها: بیمارستان صحرایی

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۳

 

به گزارش وب دا به نقل از دکتر سیدکاظم کاظمینی دبیر طرح تحول نظام سلامت در یزد : طبق رتبه بندی انجام شده توسط گروه ارزیاب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مراکز درمانی یزد ، بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با کسب 84 امتیاز رتبه اول، بیمارستان شهیدبهشتی تفت با کسب امیتاز 80  رتبه دوم و بیمارستان ضیائی اردکان با کسب رتبه 79 رتبه سوم را در طرح تحول  نظام سلامت کسب کرده اند.

 


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, طرح تحول نظام سلامت

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۳

به همت شورای فرهنگی بیمارستان و بسیج جامعه پزشکی میبد همایش خانوادگی سبک زندگی اسلامی ویژه پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد برگزار شد. به گزارش  وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان در این همایش حجت الاسلام دهقانی به عنوان سخنران به بیان معایب و مضرات  در دسترس بودن ماهواره بر بنیاد  خانواده پرداخت.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

با حضور کارشناسان ارزیاب وزارت و دانشگاه از روند اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد بازدید به عمل آمد. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان میبد در ابتدای این بازدید تیم ارزیاب با حضور در اتاق سرپرستی بیمارستان گزارشی از روند اجرا و درصد پیشرفت ارتقاء هتلینگ بیمارستان میبد دریافت کردند و سپس با حضور در بخش های بستری بیمارستان از نزدیک در جریان پیشرفت امور قرار گرفتند.


برچسب‌ها: بیمارستان میبد, ارتقائ هتلینگ

ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد ناظران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند اجرايي طرح تحول نظام سلامت در بيمارستان میبد بازديد نمودند.

در این بازدید روند  اجرای برنامه های کاهش میزان پرداخت بیماران ، برنامه ماندگاری و مقیم پزشکان و برنامه هتلینگ در بیمارستان بررسی شد و از بخش هاي درماني،داروخانه، تجهيزات پزشكي و درآمد توسط ناظران بازدید به عمل آمد.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۳

با حضور اعضاء چارت طرح تحول نظام سلامت و جمعی از مسئولین بخش های مختلف بیمارستان جلسه طرح تحول نظام سلامت با ریاست و مدیریت بیمارستان تشکیل شد. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد در ابتدای این جلسه دکتر آقائی ریاست بیمارستان به بیان گزارشی از جلسه مشترکی که با حضور روئسا و معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در اوایل هفته در تهران تشکیل شد پرداخت. دکتر آقائی با بیان تاکید بر عزم دولت  جهت اجرایی نمودن تمامی گام های طرح تحول نظام سلامت و لزوم ادامه این روند به بیانات مقامات کشوری در همایش اخیر اشاره داشت. در ادامه این جلسه اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود جهت هر چه بهتر اجرایی شدن گام های طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان میبد پرداختند.ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۳

به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد همایش علمی، آموزشی دیابت در سالن اجتماعات بیمارستان امام جعفر صادق(ع) برگزار شد. در این همایش علمی که در دو گروه  مردمی و تخصصی ویژه پرسنل بهداشتی و درمانی شهرستان تشکیل شد حضار با شیوه های درمانی مدرن و نقش آموزش در پیشگیری و کنترل دیابت آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد در ابتدای این همایش دکتر نبی سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان بر لزوم آموزش و توانمند سازی مردم و تغییر در شیوه زندگی مطالبی بیان نمود.

از دیگر سخنرانان این همایش خانم دکتر مرادی و آقای رمضانی بودند که  در سخنان خود  با اشاره به انواع دیابت و آمار دیابتی ها در خصوص عوامل زمینه ساز آن و لزوم اصلاح شیوه زندگی مردم به ویژه در بحث تغذیه و ورزش مطالبی عنوان کرند.ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

با اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در راستای طرح تحول نظام سلامت ارائه خدمت زایمان بدون درد از  15 تیر ماه به مادران باردار ارائه می شود.

خانم فائزه اسلامی مادر 18 ساله در گفتگو با خبرنگار وب دا میبد با بیان اینکه این اولین بارداری وی بوده و به علت درد زایمان در ساعات پایانی شب به بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد مراجعه می کند گفت : از ابتدا قصد زایمان طبیعی را داشته ام و خود را جهت تحمل درد آن از لحاظ روحی آماده کرده بودم که پس از مراجعه به بیمارستان با شیوه بدون درد آن آشنا شدم . وی با بیان اینکه پس از سه ساعت مراجعه به بیمارستان زایمان طبیعی بدون درد را با موفقیت انجام داده از این شیوه ابراز رضایت نمود.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد دکتر سجادنیا متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه درد زایمان مهمترین علت تمایل افراد به زایمان به روش سزارین می باشد که با راه اندازی بخش زایمان بدون درد در بیمارستان میبد می توان از آمار سزارین کاست. وی از مهمترین مزاياي زایمان بدون درد را اینگونه برشمرد: در صورت انجام صحیح این تکنیک درد مهار می شود، اما قدرت عضلانی باقی می ماند و مادر می تواند در روند زایمان شرکت کند. همچنین توانایی حرکت دادن پاها و خروج بیمار از بسترتا حد زیادی در او حفظ می شود و از طرفی در مقایسه با سایر روشها  احتمال ورود داروهای مصرفی به بدن جنین و بروز عوارض ناشی از آن ها در این روش بسیار کمتر است.

زایمان طبیعی علاوه بر کمک به تنفس طبیعی و افزایش بهره هوشی در سلامت روانی نوزاد نیز کمک شایانی داشته، در کاهش مرگ و میر نوزادان تاثیر قابل توجهی دارد و در مقایسه با سزارین عوارض مادری و جنینی از جمله خونریزی پس از زایمان، چسبندگی داخل شکمی و خطر چسبندگی جفت در زایمانهای بعدی کمتر می باشد و بی شک با اجرای طرح زایمان بدون درد می توان امیدوار بود گامی موثر در ترویج زایمانی ایمن و بی درد برای مادران باشد.ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

فرماندار میبد : طرح تحول سلامت یک تحول بنیادی در حوزه سلامت است خوشحالیم که رضایت نسبی مردم را جلب نموده ایم

مهندس فلاح فرماندار میبد صبح امروز با حضور در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد از روند اجرای طرح تحول سلامت بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میبد بازدید از بخش های مختلف بیمارستان ، گفتگو با بیماران و کادر درمانی و بررسی میزان رضایت مراجعان به بیمارستان از جمله برنامه های فرماندار میبد در این بازدید بود

دکتر جلال نبی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ، دکتر ناصر آقایی سرپرست بیمارستان و صفر علی دهقانی مدیر بیمارستان به سئوالات فرماندار شهرستان ذر رابطه با روند اجرای طرح تحول سلامت پاسخ گفتند.

در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان میبد در جمع مسئولین بخش های مختلف بیمارستان حاضر شد . و در سخنان کوتاهی ضمن قدردانی از مجموعه کارکنان بیمارستان گفت : طرح تحول سلامت یکی از بزرگترین طرحهایی است که در حوزه درمان اجرایی شده و بحمد الله رضایت مردم را نیز فراهم نموده است .این طرح یک تحول بنیادی در حوزه سلامت است و بسیار خوشحالیم که در شهرستان میبد نیز با شتاب و موفقیت در حال اجرا است . فرماندار میبد با اشاره به رتبه نمونه بیمارستان میبد در طرح تحول اشاره کرد و گفت بر اساس گزارش مدیریت بیمارستان، شهرستان میبد در ماه گذشته بعنوان بیمارستان نمونه در اجرای طرح تحول شناخته شده که بدون شک زحمات تک تک کارکنان خدوم باعث این موفقیت شده است

دهقانی مدیر بیمارستان نیز در گزارشی در 7 محور فعالیتهای صورت گرفته در قالب طرح تحول سلامت در بیمارستان میبد را برشمرد . ارتقاء ویزیت ، ماندگاری پزشک ، پزشک مقیم ، کاهش پرداخت بیماران ، ارتقاء هتلینگ ، رایگان شدن زایمان طبیعی و بیماران بی بضاعت 7 محور اصلی  مورد اشاره مدیر بیمارستان بود

دهقانی افزود : از آغاز اجرای طرح ، جلسات کمیته طرح تحول سلامت بصورت مستمر برگزار و کیفیت بخشی به درمان و افزایش رضایت مراجعان در دستور کار بوده که بحمد الله موفقیت چشمگیری نیز داشته ایم و در خرداد و تیرماه نیز بعنوان بیمارستان نمونه در اجرای طرح تحول شناخته شده ایم

دکتر جلال نبی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان میبد نیز گفت: حضور پزشک متخصص در بیمارستان در خارج از ساعت اداری موجب نوعی آرامش برای بیماران گردیده است وی تامین دارو و اقلام پزشکی مورد نیاز بیماران توسط بیمارستان را نیز از نکات حائز اهمیت این طرح دانست که موجب افزایش رضایتمندی بیماران گردیده است

اضافه می نماید فرماندار میبد از چند پروژه ساختمانی در حال احداث در بیمارستان نیز بازدید کرد 


برچسب‌ها: بیمارستان امام جعفرصادق, ع, دکتر نبی

ارسال توسط مدیر وبلاگ

تیم ارزیاب طرح تحول نظام سلامت دانشگاه به سرپرستی دکتر وفائی نسب معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و دکتر دهقان معاون درمان  و به همراه دیگر کارشناسان مربوطه با حضور در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد از نزدیک در جریان روند اجرای طرح تحول نظام سلامت قرار گرفتند.

به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان در این بازدید تیم ارزیاب با حضور در اکثر بخش های بیمارستان از روند اجرای گام های طرح تحول نظام سلامت به ویژه ارتقاء هتلینگ بیمارستان، کاهش پرداختی و ارتقاء کیفیت ویزیت قرار گرفتند.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

با حضور دکتر نبی سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد و آقای فاضل به عنوان تیم ارزیاب اجرای طرح تحول نظام سلامت ، از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد بازدید کردند. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان در ابتدای این بازدید تیم ارزیاب با حضور در واحد ترخیص از روند محاسبه کاهش پرداختی بیماران بستری و آمار زایمان در  راستای ترویج زایمان طبیعی گزارشی دریافت کردند.

در ادامه این بازدید تیم ارزیاب با حضور در محل اتاق سرپرستی با حضور دکتر آقائی ریاست و آقای دهقانی مدیر بیمارستان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص روند اجرای طرح پرداختند.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

در راستای اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی از گام های طرح تحول نظام سلامت بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد همراه با دیگر بیمارستان های دولتی استان ارائه دهنده خدمت زایمان بی درد از تاریخ پانزدهم تیر ماه سال جاری می باشد.

زایمان یک پدیده فیزیولوژیک است که خداوند شرایط آن را در انسان همانند سایر پستانداران محقق ساخته است تا بدون مداخله به صورت طبیعی پایان پذیرد. واکنش مادران نسبت به درد زایمان متفاوت بوده و تحت تاثیر عواملی چون فرهنگ، احساس ترس و نگرانی، تجربه زایمان قبلی، میزان آمادگی برای بارداری و حمایت همسر می باشد و به همین دلیل روش های زایمان بی درد  داروئی و غیر داروئی گامی است موثر  در ترویج زایمان طبیعی. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد اولین زایمان بی درد جهت مادری 18 ساله که اولین باردای وی بود و به صورت رایگان در این بیمارستان صورت پذیرفت.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان دکتر ناصر آقائی ریاست بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان میبد گزارشی از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت ارائه داد.

به گزارش خبرنگار وب دا میبد دکتر آقائی ریاست بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد ضمن عرض تبریک ایام پر فیض رمضان به نمازگزاران  بیان داشت که در راستای اجرای سیاست های دولت خدمت گذار و همچنین ابلاغ سیاست های کلی سلامت و تاکید مقام معظم رهبری بر اینکه، کاری بکنیم تا بیمار جز دغدغه بیماری رنج دیگری نداشته باشد  الگویی را فرا روی مسئولان بهداشت و سلامت کشور قرار داد که این الگو می تواند منجر به اقدامی بنیادین در عرصه بهداشت و سلامت کشور شود و در آینده دستاوردهای بزرگی را به همراه داشته باشد . دکتر آقائی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت به پشتوانه کار کارشناسی دراز مدت و دقیق سرلوحه فعالیت ها و برنامه های وزارت بهداشت قرار گرفته است از اجرای تمامی 8 بسته خدمتی آن  در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد همگام با دیگر بیمارستان های دولتی خبر داد.

کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان ها، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان ها، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت و هتلینگ در بیمارستان ها، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج ، خاص و نیازمند و ترویج زایمان طبیعی  از  جمله بسته های خدمتی است که از 15 اردیبهشت ماه در تمامی بیمارستان های دولتی سطح کشور  اجرا شده است .

لازم به ذکر است جهت آشنایی بیشتر مردم با طرح تحول نظام سلامت بروشورهای تهیه شده توسط کمیته اجرایی برنامه تحول نظام سلامت بین نمازگزاران توزیع شد.ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

با حضور اعضا ، کمیته اجرای طرح تحول نظام سلامت در محل اتاق سرپرستی بیمارستان تشکیل شد.در ابتدای جلسه دکتر آقایی ریاست بیمارستان با بیان اهداف و الزامات اجرای طرح از تقسیم کار صورت گرفته بین اعضاء جهت جلوگیری از سردرگمی و در نهایت ارائه آمار دقیق به وزارت بهداشت تقدیر و از مسئولین مربوطه خواست تا به صورت ویژه پیگری امور را انجام دهند.

به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق(ع) در ادامه جلسه آقای دهقانی مدیریت بیمارستان با تبریک ایام پر فیض ماه مبارک رمضان به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح در بیمارستان پرداخت و خواستار تشکیل منظم کمیته های طرح بر اساس دستور العمل مربوطه شد.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

پس از اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت و در گامی دیگر جهت ارتقاء کیفی بیمارستان برنامه ارتقاء هتلینگ در دستور کار قرار گرفته است که در همین راستا تیم ارزیابی هتلینگ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد بازدید کرد. به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام  جعفر صادق (ع) در طی این بازدید که چند ساعت طول کشید تیم کارشناسی از تمامی بخش های بیمارستان بازدید و از نزدیک درجریان روند اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات و همچنین وضعیت تجهیزات و ساختمانی قرار گرفتند . در پایان این بازدید در جلسه مشترک تیم مزبور با مسئولین بیمارستان گزارشی از وضعیت موجود این مرکز ارائه و راهکارهایی جهت ارتقاء هتلینگ بیمارستان ارائه کردند . دکتر آدابی به عنوان مسئول تیم ارزیابی و نماینده وزارت نیز با اشاره به خواست دولت جهت اجرای دقیق طرح تحول نظام سلامت از مسئولین بیمارستان خواست تا نظر به اعتباری که از سوی دولت در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته نسبت به جذب اعتبار و آغاز تغییرات اساسی در وضعیت ساختمانی و تجهیزات گام بردارند.

 ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۳

انجام موفقیت آمیز عمل جراحی نهان بیضگی (لاپاروسکوپی) برای اولین بار در سطح استان یزد در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد صورت گرفت. به گزارش خبرنگار وب دا میبد پس از تجهیز اتاق عمل اورولوژی بیمارستان توسط خیرین شهرستان میبد تیم جراحی اورولوژی موفق شدند تا عمل جراحی نهان بیضگی به روش لاپاروسکوپی را بر روی بیمار 3  ساله با موفقیت انجام دهند .قابل ذکر است که این نوع عمل پیش از این در بیمارستان های استان به صورت باز انجام می پذیرفت که پس از این امکان انجام آن به صورت بسته در بیمارستان میبد فراهم گردیده است .

از ویژگی های این نوع عمل می توان به درد کمتر  پس از جراحی،ترخیص زودتر بیمار و زیبایی بیشتر به دلیل نبود برش جراحی اشاره کرد . لازم به ذکر است در صورت تامین تجهیزات لازم توسط خیرین امکان انجام جراحی های بیشتر فراهم خواهد شد.ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

با صدور مجوز معاینات سلامت شغلی از سوی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد مرکز تخصصی طب کار در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد راه اندازی شد .

به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان میبد دکتر سید جلیل میر محمدی متخصص طب کار با بیان اینکه کلینیک تخصصی طب کار از خرداد ماه ارائه دهنده  خدمت به همشهریان عزیز است گفت در این کلینیک انجام معاینات بدو استخدام و دوره ای جهت پرسنل کارخانجات  و موسسات دولتی و خصوصی با تعرفه دولتی صورت میگیرد .

لازم به ذکر است ارائه خدمات در این کلینیک در روزهای زوج هفته از ساعت 8 صبح در محل درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد  صورت می گیرد .ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان در بازدید سرزده از بیمارستان میبد :

وضعیت ارائه خدمات و تجهیزات بیمارستان میبد از اغلب شهرستانهای استان اصفهان بهتر است

دکتر اصغری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان در راستای نظلرت بر اجرای برنامه تحول نظام سلامت بدون اعلام قبلی از بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میبد بمنظور پایش و ارزیابی وضعیت اجرای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان میبد دکتر اصغری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان بصورت سرزده از بخش های مختلف بیمارستان امام جعفر صادق (ع) بازدید کرد وی همچنین پرونده های تعدادی از بیماران بستری شده بر اساس طرح تحول نظام سلامت را بررسی نمود دکتر جلال نبی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان و دکتر ناصر آقایی رئیس بیمارستان نیز گزارشی از وضعیت اجرای طرح در شهرستان را بیان نمودند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان بازدید خود گفت : بیمارستان میبد بطور میانگین از اغلب بیمارستانهای شهرستانهای استان اصفهان وضعیت بهتری دارد وی تاکید کرد در بررسی بعمل آمده مشخص گردید در برنامه تحول سلامت سرویس خوبی به شهروندان میبدی داده شده و بحمد الله وضعیت هتلینگ و امکانات بیمارستان میبد از متوسط خیلی از شهرستانها بهتر بوده است

دکتر اصغری با بیان اینکه ما در اکثر شهرستانهای استان اصفهان نصف امکانات و توانایی های بیمارستان میبد را نداریم گفت که برای من خیلی خوشحال کننده بود که این سطح از خدمات در شهرستان میبد به مردم ارائه می شود وی یادآور شد که این حجم تجهیزات نشانگر این است که مدیران شهرستان بخوبی از توانمندیهای خیرین استفاده کرده اند

اضافه می نماید استان اصفهان ، چهار محال بختیاری و یزد در قطب یک کشوری ستاد اجرایی برنامه تحول سلامت قرار دارند

 تصاویر بیشتر در ادامه مطلب

 


برچسب‌ها: دکتر نبی, دکتر آقایی, طرح تحول تظام سلامت

ادامه مطلب...
ارسال توسط مدیر وبلاگ

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت تفاهم نامه بین متقابل میان بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد با هفت بیمارستان دولتی دیگر  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  شهید صدوقی یزد منعقد شد .

آقای دهقانی مدیر بیمارستان در گفتگو با خبرنگار وب دا میبد با بیان اینکه موضوع تفاهم نامه انجام اقدامات تشخیصی و درمانی اعم از کلینیکی و بالینی برای بیماران اعزامی از بیمارستان مورد تفاهم براساس درخواست پزشک معالج است گفت  بر اساس این تفاهم بیمارستان پذیرنده بیمار پس از ارائه خدمات تشخیصی و درمانی ، لیستی از اقدامات انجام شده برای بیماران اعزامی از بیمارستان مبدا را باانضمام درخواستهای واصله در پایان هر ماه و براساس تعرفه های مصوب بخش دولتی تنظیم و در قالب فاکتور به بیمارستان مبدا ارائه می نماید .ارسال توسط بیمارستان امام صادق (ع)

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان